Zoznam semienok

V Semienkovni sa momentálne nachádza 178 druhov semien.
Posledná aktualizácia zoznamu – 26.04.2023.

Prosím, pred vypožičaním semien si prečítajte pravidlá zdieľania semien poštou alebo osobne.

Vysvetlivky k obrázkovému zoznamu:
Tri ??? v popise znamenajú, že pri danom druhu nie je známa konkrétna odroda. Ak nie je známa presná odroda, obrázok je použitý iba pre všeobecné vizuálne priblíženie rastliny alebo plodiny. Všetky semená sú nehybridné. Ak každý pestovateľ čestne uviedol, sú tiež nemorené a pestované bez použitia umelých hnojív a chemických postrekov, teda sú v bio kvalite. Spôsob opelenia rastlín je uvedený na na každom balíčku so semienkami, ktorý vám pošleme poštou. Väčšinou ide o voľne opelené rastliny.

Novinka pre rok 2022
Tento rok sa k nám dostali semienka od spoločnosti bio-eko-logic.sk, ktorá sa zaoberá predajom bio semienok. Poslali nám svoje staršie prebytky. Všetky semienka, ktoré od nich máme, sú označené názvom ich stránky a percentuálnou úspešnosťou klíčivosti semien. Na balíčkoch s ich semienkami neuvádzame spôsob opelenia, keďže identickosť odrody je zaručená.

Tabuľkový zoznam semien v Exceli:
Ak Vás zaujíma, z akého roku a z ktorého kúta Slovenska pochádzajú semienka, ktoré Vás zaujali, nahliadnite do tabuľkového zoznamu, ktorý sme vytvorili v Exceli. Pri každom druhu semien je uvedený počet balíčkov, ktoré sú ešte k dispozícii. Ak sú z jedného druhu v ponuke semienka od viacerých pestovateľov, primárne posielame záujemcom staršie osivo.