O nás

„Príroda je ako „otvorená kniha“, ktorej stránky popísal sám jej Tvorca. Z nich sa nám prihovára a prezrádza nám tajomstvo o sebe. Darmi zeme nám rozpráva o svojej dobrote a láske. Prírodnými zákonmi zasa hovorí o svojej múdrosti a sile. V prírode na každom kroku objavujeme „stopy“ po Bohu a jej krásou nám prezrádza svoju vlastnú nádheru.“
Príroda je krásna a mocná. Pán nám ju dal, aby nám slúžila, aby sme v nej čerpali silu a pokoj. Mnohí ju však ničia a nad jej krásami sa ani len nepozastavia. My však žasneme, ako sa každým dňom mení a prináša niečo nové. Majte kúsok prírody stále so sebou a vyberte si z našich výrobkov.
Vyrábame pre Vás s láskou, citom, zmyslom pre detail a prinášame Vám jedinečnosť.

Kto sme?

Františka a Peter, mladomanželia. Dvaja mladí ľudia, ktorých cesty spojila Semienkovňa. Kamaráti cyklisti, ktorí spolu spoznávali čarovnú krásu prírody ich rodného kraja, ale i seba navzájom. Dvaja ľudia, ktorí si postupne uvedomili, že boli stvorení jeden pre druhého.

Františka s náušnicami a náramkom z vlastnej tvorby.

Františka
Nádejná klasická archeologička – možno niekedy. Teraz skôr milovníčka prírody, záhradkárčenia, cestovania, bicyklovania a tvorivá duša. Zakladateľka Semienkovne Snina.
Tvorbe zo živice sa začala venovať v lete 2017. Fascinovalo ju, ako sa dá kúsok prírody uchovať v kúsku priezračnej hmoty. Ešte v dobe priateľstva s Petrom, keď trávili veľa času na bicykloch v prírode, jej povedal, že aj prostredníctvom jej výrobkov prináša ľuďom krásu. Prinášať krásu a hlavne radosť, to bolo to, čo vždy chcela. Vytvárať niečo, čo poteší oko i dušu. Presne to našla v práci so živicou. Už niekoľkokrát si vravela, že nastal čas priblížiť svoju tvorbu ľuďom naplno. Nedarilo sa jej však nájsť čas a spôsob, alebo možno skôr odhodlanie. To prišlo postupne, určite aj vďaka Petrovi, ktorý sa stal nielen jej oporou, ale aj pomocníkom pri tvorbe.

Peter s motýlikom z dielne BellFrant.

Peter
Environmentalista, bodaj by. Síce sa ani Peter nevenuje odboru, ktorý vyštudoval, je v ňom zakorenená láska k prírode. Odborník na hudbu, viac ako príležitostný cyklista, milovník kníh, znalec počítačov, duša prahnúca po poznaní zákonov prírody a nádejný pestovateľ. Pomocník s chodom Semienkovne.
Peter síce zo živice nevyrába, no k tvorbe motivuje Františku. Je technickou zložkou značky BellFrant, zbehlý vo vybavovaní asi všetkého. Vďaka nemu existuje webová stránka, na ktorej sa kĺbia všetky ich záľuby. S Františkou zbiera rastliny na zalievanie, trpezlivo balí výrobky, pomáha jej s ich úpravou a fotením. Jazykovo zdatný prekladá popisy výrobkov do angličtiny.

Františka a Peter okrem živice začali pracovať aj s inými materiálmi. Vymysleli spoločný produkt, drevené hodiny so sadrovým odliatkom. Dúfajú, že si ho obľúbite. Aj v ňom je zakódovaná láska a úcta k prírode.